Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Attitude DKnL > Sport > tanec

Taneční skupina Attitude DKnL opět na soutěžním parketu

Redakce / 11.04.2022, Dvůr Králové nad Labem, attitude.kralovedvorsko.cz
Před třemi týdny jsme si mohli po dlouhé kovidové pauze opět zatančit na soutěžním parketu. Čekalo nás regionální kolo Taneční skupiny roku v Chrudimi. Byli jsme všichni velmi natěšeni na soutěžní atmosféru, na vzájemnou podporu a zároveň nás zajímalo, jak nám to po těch letech půjde .

FOTOGALERIE - Taneční skupina Attitude DKnL opět na soutěžním parketu

Nervozita z nás částečně opadla, když jsme viděli tančit naše nejmenší tanečnice. Byla to jejich úplně první soutěž a všichni, trenérky i rodiče byli velmi pyšni, jak to děti zvládly. Porotcům se jejich choreografie Na vlásku líbila a princezny si vytančily krásnou bronzovou medaili. 

Dětská věková kategorie, která je namíchaná ze začátečníků i zkušenějších tanečnic, představily choreografii Nemo a Dory a propluly si pro zlaté medaile.
V naší skupině je tento rok velké množství juniorek, proto máme dvě složky – středeční, kde jsou mladší juniorky a v pátečních tančí ty starší. I přesto, že se středeční skupinka snažila, bohužel se neumístila. Starší juniorky se postavily proti vyšší úrovni a i když jejich výkon byl úžasný, konkurence byla obrovská a také odjížděly bez medaile na krku.
V hlavní věkové kategorii si holky vytančily zlatou medaily. Ty si zatančily choreografii inspirovanou seriálem Papírový dům.


Následující týden jsme předvedli své výkony před odbornou porotou na regionální soutěži Czech Dance Tou. I tato soutěž se konala v Chrudimi a naší taneční skupinu zde prezentovali naše děti, junioři a dospělí.
Děti svou choreografii Nemo a Dory zatančily krásně a získaly další zlatou medaili. 

Velkým překvapením byla páteční skupinka juniorek, které neskutečně zabojovaly a umístily se na druhém místě. I holky z hlavní věkové kategorie odjížděly se stříbrnou medailí na krku.

Tento taneční maratón jsme zakončili na domácí půdě na Dvorské jedničce. Naše nejmenší tanečnice rozzářily sál a umístily se na krásném třetím místě. Děti svou sbírku medailí rozšířily o bronzovou. Středeční junioři předvedli naprosto báječný výkon, a i když se neumístili na stupních vítězů, tak předali divákům krásnou dávku energie a posunulo je to kupředu. 

Páteční juniorky se těšily z krásného třetího místa a hlavní věková kategorie završila tuto třetí soutěž také krásným třetím místem.

Bylo to náročné, ale stálo to za to 😊!

Děkujeme všem, kteří nás podporují a stojí při nás – a to hlavně našim milým rodičům a všem fanouškům😊. Za finanční podporu děkujeme Městu Dvůr Králové nad Labem, Královehradeckému kraji, MŠMT.


Lucie Sýkorová
Taneční skupina Attitude DKnL

Další články Taneční skupina Attitude DKnL

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 654x
 
Hodnocení článku: