Vyhledej
Šikovné nákupy
Taneční skupina Attitude DKnL > Služby občanům > Lékaři

Nové zařízení pro dlouhodobě nemocné ve Dvoře Králové patří mezi nejmodernější v ČR

Otevření se plánuje v dubnu 2020

Redakce / 27.12.2019, Dvůr Králové nad Labem
Dlouho opuštěný objekt bývalé školky závodu Tiba Vorlech ve Dvoře Králové nad Labem již brzy opět ožije: nový život mu vdechne společnost Vividus East, s.r.o., která zde bude provozovat zdravotnické zařízení pro obyvatele celého kraje.
 

FOTOGALERIE - Zařízení pro dlouhodobě nemocné ve Dvoře Králové (prosinec 2019)

Zdravotnické centrum poskytne dlouhodobou lůžkovou péči pro 160 pacientů, kteří vyžadují dlouhodobou lůžkovou péči, pacienty v rekonvalescenci, po operacích, těžkých úrazech a onemocněních. Starat se o ně bude odborný zdravotnický personál pod vedením zkušených lékařů.

Zažádat o umístění do tohoto nejmodernějšího zařízení svého druhu v ČR však budou moci nejen Královédvoráci, ale obyvatelé celého Královéhradeckého kraje. Zdravotní péče bude v plné výši hrazena zdravotními pojišťovnami.

Jak nám Michal Karadzos potvrdil, z úhrady zdravotního pojištění bude mít klient hrazen nejen pobyt a stravu, ale i vše ostatní, tj. veškeré procedury, aktivizační náležitosti, rehabilitační věci apod. "Ta nadstandardnost zařízení spočívá ve vybavení, v přístupu, v podobě areálu a zároveň jakým způsobem se chceme v lékařské péči o naše pacienty starat," vysvětlil Karadzos.

Klademe velký důraz na rehabilitační péči a individuální ošetřovatelství, kterému přikládáme podobný význam jako péči léčebné, diagnostické a preventivní,“ říká. Zkušenost s provozem podobného zařízení má již z Brna. 

Registrace zájemců
Zažádat si o pobyt v zařízení půjde hned dvěma způsoby: tím prvním bude registrace na webových stránkách společnosti www.vividus-east.cz, kde budou ke stažení aktuální formuláře pro vyplnění. Druhá možností je, že ošetřující lékař jakéhokoliv pacienta, ať je v nemocničním zařízení, nebo domácí péči, nebo v jakémkoliv způsobu, vyplní žádost k umístění, pošle ji na recepci společnosti Vividus do areálu ve Dvoře Králové n. L. a během 24 hodin dostane informaci o termínu a respektive o možnosti nástupu do tohoto zařízení.

Cílem zařízení je usnadnit klientům, ale i jejich rodinám, náročnou životní situaci. Kromě soběstačnosti pacientů se v zařízeních společnosti Vividus podporuje i jejich kontakt s rodinou, a to prostřednictvím příjemného a klidného prostředí v celém areálu. K tomuto účelu bude v jednom z objektů celoročně otevřena kavárna s odpočinkovou zónou včetně možnosti využití přilehlé rozlehlé zahrady. 

Léčebna vzniká v rozsáhlém areálu zchátralé vily z roku 1898, která v minulosti sloužila jak příslušníkům SS za 2. světové války, tak později jako školka místní textilky Tiba. Právě tak si ji pamatuje většina místních obyvatel. Od 90. let však objekt chátral a až nyní našel majitele - Stavební společnost Žižka, s.r.o, který nejen celý pozemek s výměrou více než 15 tisíc mvlastní, ale který jako jediný majitel za posledních 20 let zde investoval do náročné rekonstrukce. 

V současné době (konec prosince 2019) v areálu stále probíhají stavební práce, a to zejména v interiérech. Plánované otevření centra je v dubnu 2020. 

Vividus East, s.r.o., se svým projektem moderní léčebny ve Dvoře Králové uspěla ve výběrovém řízení ministerstva zdravotnictví již v roce 2018 a je v objektu jako nájemce. 

Kateřina Sekyrková

Foto: Jan Holan

Video: ZvicinaTv.cz

 

Související články
Dobrá zpráva dne. Zdevastovaná školka v Podharti změnila majitele!
Bývalá školka Tiby prochází rozsáhlou rekonstrukcí
Doplňující informace o nepovolené stavbě nového zdravotnického zařízení ve Dvoře Králové
Natáčeli jsme v novém zařízení dlouhodobé lůžkové péče ve Dvoře Králové v Podharti! Již brzy bude velká videoreportáž
Ve Dvoře Králové nad Labem se otevírá jedno z nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice.

 
Vaše komentáře
, 4.01.2020 17:16, Reagovat
Rád bych se přihlásil jako pacient do Vašeho nově zřízeného zařízení pro tělesně postižené nově vybudované a otevírané k 1.4.2020. Jsem momentálně umístěn v domově důchodců v Náchodě. Jsem na vozíku, po operaci mozkového nádoru v roce 2007 a následné zlomeniněbko krčku levé nohy. Vaše zařízení by mně vyhovovalo vzhledem k tomu, že poměrně blízko k Vašemu zařízení mám dobré známé. Je to trapné, ale moje rodina mě připravila jak o rodinný dům (vlastnoručně a sím jsem ho postavil), tak i o továrnu, kterou jsem v roce 1995 koupil a zaplatil a převedl na syna, který ji bez mého vědomí prodal.
 
 
Přečteno 7363x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět