Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Attitude DKnL > Služby občanům > Hasiči

Požár na půdě vyhnal 17 obyvatel z bytového domu v Úpici

Redakce / 25.07.2022, Úpice - Trutnovsko a Úpicko
Celkem 4 jednotky požární ochrany byly hodinu před půlnocí přivolány k požáru v půdních prostorách bytového domu v Úpici. V době příjezdu již všichni obyvatelé domu byly mimo budovu.

K hašení využily jednotky pro hasební zásah zvenčí i uvnitř výškovou techniku. Prostory byly zakouřené, orientaci ztěžovala hasičům také členitost půdy. Museli pracovat v dýchací technice a prováděli průzkum pomocí termokamery. Protože se požár šířil i střechou ven, museli zasahující rozebrat část střešní konstrukce až na krovy, aby mohli uhasit všechna skrytá ohniska. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 02:04 hod.

Po zásahu byly byty tohoto domu neobyvatelné - byty na půdě poškodil oheň a zplodiny hoření, byty pod půdou jsou promáčené hasební vodou. Starosta proto zařídil všem 17 obyvatelům domu náhradní ubytování. Jeden byl v péči zdravotnické záchranné služby.

Příčina vzniku požáru nebyla doposud určena.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov, JSDH Úpice, Havlovice a Batňovice. JSDH Trutnov – Horní Staré Město držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné události.


Zdroj: HZS KHK

Související články
Letní požáry: v lese si nezapálí ani kuřák, hrozbou jsou i svíčky u božích muk
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 779x
 
Hodnocení článku: