Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Attitude DKnL > Služby občanům > Hasiči

Letní požáry: v lese si nezapálí ani kuřák, hrozbou jsou i svíčky u božích muk

Redakce / 20.07.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Každý den jsou hlášeny výjezdy hasičů k požárům v lesích či na polích. Vysoké teploty a extrémní sucho zvyšují riziko požárů a pravděpodobně budou trvat i v následujících dnech.
Majitelé lesů, ale i národní parky apelují na návštěvníky, aby se vyvarovali rozdělávání otevřených ohňů. 

V lesích je zakázáno i kouřit.  
 
Zástupci KRNAP připomínají, že zvýšené riziko vzniku požáru existuje nejenom v lesích, ale i na loukách či třeba na smilkových trávnících krkonošské tundry. 

Žádají návštěvníky, aby si všímali svého okolí a hlásili jakýkoli zárodek možného požáru, kterého by si na svých cestách v Krkonoších všimli – nejlépe přímo hasičům na nouzovou telefonní linku 150.

Takto se v předchozích dnech například podařilo lokalizovat požár na území kolem Úhlejova, který nahlásil pilot z letadla.
 
„V posledních letech se častěji než v minulosti u nejrůznějších pomníků a božích muk, včetně těch daleko od obydlených míst, objevují svíčky. Jsou mnohdy pokroucené se stopami hoření plastového obalu. Zejména v tyto suché dny je riziko, že od svíčky chytne tráva a od ní les, obrovské," říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch a dodává: "Se vší vážností proto apeluji na všechny, aby od této praxe, která konec konců představuje porušení lesního zákona, upustili a svíčky do přírody vůbec nenosili."
 
Zdroj: KRNAP
 

Související články
Požár na půdě vyhnal 17 obyvatel z bytového domu v Úpici
Milionová škoda vznikla požárem traktoru na poli u Lanžova
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 394x
 
Hodnocení článku: