Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Attitude DKnL > Služby občanům > Poradna

Vyhněte se zbytečným chybám v péči o své tělo!

Inzerce / 2.03.2021
Péče o tělo se zdá být tím nejsnadnějším rituálem krásy. Ale i tady se dá udělat spousta chyb. Abyste se jim vyhnuly, přečtěte si následující řádky.

FOTOGALERIE - Vyhněte se zbytečným chybám v péči o své tělo!

Čistit štětce na líčení příliš zřídka. Ve skutečnosti velmi častá chyba, o své štětce na líčení se musíte pravidelně starat. Často se stane, že se na pleti objevují zarudnutí, černé tečky a pupínky, a vy nevíte proč. Odpověď se může skrývat ve štětcích. Špinavý štětec je ideální živnou půdou pro bakterie, které se později mohou stát příčinou akné! Umývejte kosmetické štětce po každém použití. Existují speciální prostředky, které jsou k tomu určené. Pokud je nemáte, stačí tepla voda a mýdlo. 

Sprchujete se příliš teplou vodou. Rozhodně to nikdy nedělejte! Příliš teplá voda škodí ochrannému filmu kůže a smývá ho, což vede k vysušování kůže. Horká voda negativně ovlivňuje i naše vlasy, příliš studená voda však na druhou stranu vede k podchlazení. Nejvhodnější teplota pro sprchování by měla být v rozmezí 40,5-43 stupňů Celsia.

Používáte sprchový gel, který se nehodí vašemu typu kůže. Sprchový gel musí pokožku nejen čistit od nečistot, ale i chránit a vyživovat. Aby kůže byla zdravá, hebká a sametová, používejte kvalitní sprchové gely https://makeup.cz/categorys/199069/ , které obsahují vitamíny A a E, extrakt z bylin a olivové, mandlové nebo jiné přírodní oleje. 

Používáte peeling příliš často. Peelingy mají pozitivní vliv na naši kůži, krásně ji vyčistí a zbaví odumřelých kožních buněk. Každodenní aplikace peelingu však narušuje funkce mazových žláz a poškozuje kůži. Ta je podrážděná, suchá a náchylná k tvorbě vrásek. 

Nikdy nečešte mokré vlasy. Konečky se roztřepí, vlasy budou slabé a křehké. Vlasy vysušte ručníkem a nechte je trochu uschnout. Poté vlasy jemnými pohyby začněte česat od konečku ke kořínkům, abyste jim co nejméně ublížili

Aplikujete krém pouze na obličej, a zapomínáte na krk a dekolt. V těchto oblastech je kůže tenká, citlivá a potřebuje také důkladnou péči. Pokud ji neposkytnete potřebnou hydrataci a výživu, začnou se objevovat první příznaky stárnutí rychleji, než na obličeji. 

Aplikujete parfém na vlasy. I když někdo to dělat doporučuje, protože ve vlasech se vůně bude držet déle. Ale nezapomínejte, že parfém obsahuje alkohol. Ten může vlasy vysušit. Proto pokud máte vlasy suché, raději na ně parfém neaplikujte. 

Používáte pudr několikrát denně. Pleť přestává dýchat, póry se začnou ucpávat a objeví se černé tečky. Ideálním řešením je pak použití speciálních matujících ubrousků, které vstřebávají mastnotu z pleti, nenarušují líčení a pleť zanechají krásnou a matnou.

Komerční prezentace firmy makeup.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1073x
 
Hodnocení článku: